Jump to content

IPL 2015 - Chennai Super Kings - Official Thread


velu

Recommended Posts

@ Velu

[TABLE=head]#|Date|Match|Location|Allocated to 1|Apr 9th|CSK vs DD | Chennai | Strike 2|Apr 11th |CSK vs SRH | Chennai | BeautifulGame 3|Apr 25th | CSK vs KXIP |Chennai | 4|Apr 30th | CSK vs KKR |Chennai | 5|May 4th | CSK vs RCB |Chennai | Detonator 6|May 8th | CSK vs MI | Chennai | Velu 7|May 10nd | CSK vs RR | Chennai | [/TABLE]

Idha OP update panniralam for now

Link to comment
Share on other sites

agar o chala gaya to phir tum logo ko opposite team ke dangerous batsmen se kaun bachayega :dontknow: waise bhi humare pass BHAJJI hai jo in logo ke liye akela hi kaafi hai :ohyeah:
Dinda nahi bhai ICF Danda,,Suus kingko gussadega andar :hysterical:
Link to comment
Share on other sites

@ Velu

[TABLE=head]#|Date|Match|Location|Allocated to 1|Apr 9th|CSK vs DD | Chennai | Strike 2|Apr 11th |CSK vs SRH | Chennai | BeautifulGame 3|Apr 25th | CSK vs KXIP |Chennai | 4|Apr 30th | CSK vs KKR |Chennai | 5|May 4th | CSK vs RCB |Chennai | Detonator 6|May 8th | CSK vs MI | Chennai | Velu 7|May 10nd | CSK vs RR | Chennai | [/TABLE]

Idha OP update panniralam for now

done...
Link to comment
Share on other sites

So far

[TABLE=head]#|Date|Match|Location|Allocated to 1|Apr 9th|CSK vs DD | Chennai | Strike 2|Apr 11th |CSK vs SRH | Chennai | BeautifulGame 3|Apr 25th | CSK vs KXIP |Chennai | Sscomp 4|Apr 30th | CSK vs KKR |Chennai | 5|May 4th | CSK vs RCB |Chennai | Detonator 6|May 8th | CSK vs MI | Chennai | Velu 7|May 10nd | CSK vs RR | Chennai | [/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

will copy and update it from old thread
Copied from last year's OP and this year poll thread. BeautifulGame Detonator, SELVAM sscomp32 StriKe velu zubinpepsi Forever Indian ganeshran IndianRenegade South_Paw Ram sidhoni yoda Yoda-esque Bowl_out Dinx - the Jinx iHammad Also pls update match allocation for KKR - Yoda-esque KXI - Sscomp

[TABLE=head]#|Date|Match|Location|Allocated to 1|Apr 9th|CSK vs DD | Chennai | Strike 2|Apr 11th |CSK vs SRH | Chennai | BeautifulGame 3|Apr 25th | CSK vs KXIP |Chennai | sscomp32 4|Apr 30th | CSK vs KKR |Chennai | Yoda-esque 5|May 4th | CSK vs RCB |Chennai | Detonator 6|May 8th | CSK vs MI | Chennai | Velu 7|May 10nd | CSK vs RR | Chennai | [/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

[TABLE=head]#|Date|Match|Location|Allocated to 1|Apr 9th|CSK vs DD | Chennai | Strike 2|Apr 11th |CSK vs SRH | Chennai | BeautifulGame 3|Apr 25th | CSK vs KXIP |Chennai | sscomp32 4|Apr 30th | CSK vs KKR |Chennai | Yoda-esque 5|May 4th | CSK vs RCB |Chennai | Detonator 6|May 8th | CSK vs MI | Chennai | Velu 7|May 10nd | CSK vs RR | Chennai | Sidhoni [/TABLE]

Updated. :dance:
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...